Schools and District plans and pricing.

Free Trial

30-Day Free!
  • No Obligation
  • Try All Features for 1 month

Monthly Plan

$25 monthly
  • 5 classes with up to 150 students total
  • Daily Reading Comprehension Activities

Annual Plan

  • 5 classes with up to 150 students total
  • Daily Reading Comprehension Activities

Administrator

Inquire
  • Flexibility to meet your needs
  • Classroom tools
  • Admin reports

All classroom subscriptions include:

  • Customizable Reading Levels
  • Built-in Student Support
  • Progress and Activity Tracker
  • Class Management Tools
  • Student Performance Reports
  • LMS Integration

Free Trial

30-Day Free!
  • No Obligation
  • Try All Features for 1 month

Monthly Plan

$25 monthly
  • 5 classes with up to 150 students total
  • Daily Reading Comprehension Activitie

Annual Plan

  • 5 classes with up to 150 students total
  • Daily Reading Comprehension Activitie

Administrator

Inquire
  • Flexibility to meet your needs
  • Classroom tools
  • Admin reports

All classroom subscriptions include:

  • Customizable Reading Levels
  • Built-in Student Support
  • Progress and Activity Tracker
  • Class Management Tools
  • Student Performance Reports
  • LMS Integration

Family plans and pricing.

Monthly Family Subscription

Pay as you go
flexibility
$ 9
99
Monthly per Family
  • Less than $0.50 per Issue
  • 20+ Issues per Month

Annual Family Subscription

Save 20% by purchasing a
yearly subscription
$ 99
00
Annual per Family
  • Less than $0.40 per Issue
  • 240+ Issues per Year
BEST DEAL

Need Funding Help?

Connect with The Juice for
Help Paying for your Family Subscription
$ Free Accademic Year
  • Monthly and Annual Scholarships
  • Available for Families and Schools

Monthly Family Subscription 

  •  1 parent teacher and up to 3 students per family subscription

Annual Family Subscription

  • 1 parent teacher and up to 3 students per family subscription

Monthly Family Subscription 

  •  20+ Issues per Month
  •  1 parent teacher and up to 3 students per family subscription

Monthly Family Subscription

Pay as you go
flexibility
$ 9
99
Monthly per Family
  • Less than $0.40 per Issue

Annual Family Subscription

Save 20% by purchasing a
yearly subscription
$ 99
00
Annual per Family
  • Less than $0.40 per Issue
BEST DEAL

Annual Family Subscription

  •  240+ Issues per Year
  •  1 parent teacher and up to 3 students per family subscription

Need Funding Help?

Connect with The Juice for
Help Paying for your Family Subscription
$ Free Accademic Year
  • Monthly and Annual Scholarships
  • Available for Families and Schools